WARSZATY PERFORMATYWNEGO CZYTANIA DRAMATU „NASZA KLASA" TADEUSZA SŁOBODZIANKA

Avatar autora
Adrian Madej
Udostępnij:

Na warsztaty przygotowujące do czytania fragmentów dramatu „Nasza klasa” Tadeusza Słobodzianka zapraszają Monika Janik-Hussakowska i Maria Bembenek. Zajęcia prowadzone będą w Rozwadowskim Domu Kultury „Sokół” z finałem w postaci pokazu plenerowego czytania performatywnego w niedzielę, 10 września na Rynku w Rozwadowie.

Nie bez znaczenia jest tu dobór tekstu. Utwór Słobodzianka opowiada bowiem o ludności żydowskiej, a taka aż do czasów II wojny światowej stanowiła przeważającą część mieszkańców odrębnego wówczas miasteczka – Rozwadowa. Współistnienie obok siebie dwóch odrębnych grup społecznych doprowadzało niejednokrotnie do sytuacji konfliktowych. Okazuje się, że do dziś są one żywe i tkwią niczym zadra w ludzkiej świadomości. Stąd w scenariuszu performatywnego czytania znajdą się fragmenty współczesnych komentarzy internetowych dotyczących różnych form dyskryminacji. Przekaz z nich płynący świadczy bowiem, że problem wykluczenia społecznego nadal jest aktualny.

Podczas warsztatów, oprócz pracy nad tekstem, nie zabraknie rozmów oraz wymiany doświadczeń na temat wykluczenia. Część aktorską wypełnią: ćwiczenia nad dykcją, impostacją głosu, praca nad kreatywnością i wyobraźnią.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o wypełnienie internetowego formularza i dołączenie doń jednominutowego filmiku, w którym opowiecie o sobie i o tym, dlaczego chcecie wziąć udział w przedsięwzięciu.

FORMULARZ

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca br. Zapraszamy osoby powyżej 16 roku życia. Liczba miejsc ograniczona.O przyjęciu na warsztaty uczestnicy zostaną powiadomieni mailowo lub telefonicznie.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Przebudowa i wykonanie prac konserwatorskich w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021

Poprzednie wpisy

Zainteresował cię ten wpis? Sprawdź inne!