PODSUMOWANIE PROJEKTU - II KWARTAŁ

Avatar autora
Agata Tonderys
Udostępnij:

Miejski Dom Kultury w 2022 roku kontynuuje realizację zadania: „Przebudowa i wykonanie prac konserwatorskich w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego”. Pomimo, że budynek  jest zamknięty z powodu trwającego remontu jego pracownicy czuwają nad prawidłową realizacją działań miękkich w ramach projektu.

W tym trymestrze zakończono zadanie: Spektakl lalkowy poprzedzony warsztatem, które realizowane było w maju i czerwcu bieżącego roku. Etapem przygotowawczym były warsztaty z dykcji, animacji lalek, improwizacji instrumentalnej i wokalistyki. Zakończyło się ono spektaklem lalkowym pt. "Tajemnice przyszowskiego lasu", który opowiadał o mieszkańcach jednej z lasowiackich wsi.  

W lipcu 2022 roku na Tarasie Miejskiego Domu Kultury odbyła się wystawa pn. "Wzorcowe miasto produkcji. Architektura Stalowej Woli 1937 - 1989". Pokazano na niej modernistyczną i socrealistyczną architekturę Stalowej Woli. Dodatkowo tego dnia promowano publikację pt. "Stalowa Wola - historia i przyszłość modernistycznego miasta". Zadanie to zostało zrealizowane we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Partnerem Norweskim Stowarzyszeniem INTBAU Norway. 

Kolejnym zrealizowanym zadaniem był Lasowiacki Festiwal Rzemiosła, który odbył się 17 lipca bieżącego roku. Miał on na celu przedstawienie ginących już zawodów, takich jak: garncarstwo, plecionkarstwo, bibułkarstwo, hafciarstwo. Zostały przedstawione też przeróżne zajęcia związane z tradycyjnym wytwarzaniem żywności. Szczególną rolę odegrały tutaj produkty regionalne. 

Poprzednie wpisy

Zainteresował cię ten wpis? Sprawdź inne!