Utworzenie Izby Pamięci im. Józefa Żmudy

Avatar autora
Adrian Madej
Udostępnij:

🔶 Miejski Dom Kultury pozyskał fundusze na realizację projektu pod nazwą „Utworzenie Izby Pamięci im. Józefa Żmudy”.

🔶 W ramach tego projektu przewidziane jest stworzenie w budynku MDK miejsca, które stale przypominać będzie o dziedzictwie wypracowanym przez lokalną społeczność. Koncepcja wystawy pozwoli nie tylko upamiętnić członków tej społeczności zaangażowanych w tworzenie kultury, ale również inspirować kolejne pokolenia do działań na rzecz stalowowolskiej społeczności.

🔶 I etap tego programu polega na zgromadzeniu i opracowaniu zbiorów oraz przygotowaniu koncepcji wystawy stałej.

🔶 Obszarem naszych zainteresowań są przedmioty osobiste, pamiątki, ubiory, fotografie, dokumenty i wspomnienia dotyczące całej Społeczności MDK, którą tworzą zarówno członkowie zespołów artystycznych, pracownicy, sympatycy, jak i uczestnicy wydarzeń w czasie 72-letniej historii instytucji. Zakres tematyczny pozyskanych obiektów pozwoli opowiedzieć niepoznaną jeszcze w pełni historię, która będzie mogła inspirować kolejne pokolenia.

🔶 Zbiórkę Państwa pamiątek prowadzić będziemy w dniach 18 – 22 marca 2024, w godz. 8.00 – 15.00 w holu Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli (ul. 1 Sierpnia 9).

🔶 Jeżeli w tym czasie ktoś z Państwa nie będzie mógł do nas dotrzeć, a będzie chciał się podzielić jakąś ciekawą historią lub pamiątką, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 15/ 842 09 50.

🔶 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów „Izby Pamięci”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów „Izby Pamięci”

Poprzednie wpisy

Zainteresował cię ten wpis? Sprawdź inne!