"WZORCOWE MIASTO PRODUKCJI. ARCHITEKTURA STALOWEJ WOLI 1937 - 1989"

Avatar autora
Agata Tonderys
Udostępnij:
Wernisaż wystawy pn. „Wzorcowe miasto produkcji. Architektura Stalowej woli 1937-1989” oraz promocja publikacji pt. „Stalowa Wola – historia i przyszłość modernistycznego miasta”. Odbyła się 2 lipca 2022 roku na tarasie Miejskiego Domu Kultury i była zwieńczeniem współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, która trwała nieprzerwanie od zeszłego roku 2021.
Działanie realizowane we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie oraz partnerem norweskim INTBAU Norway, miało na celu opracowanie materiałów, które dostarczą wiedzy o architekturze i urbanistyce w perspektywie lat 1937 – 1989.
W sobotnim spotkaniu zabrał głos kurator wystawy dr Filip Burno oraz dr Karolina Thel z Akademii sztuk Pięknych w Warszawie, Anna Garbacz, Marek A. Stańkowski, a także przedstawiciel partnera norweskiego Olav Bjerve, ukazując nowe kierunki spojrzenia na nasze miasto.
Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Przebudowa ii wykonanie prac konserwatorskich w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 (MF EOF 2014-2021).
Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Przebudowa i wykonanie prac konserwatorskich w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014-2021.

Poprzednie wpisy

Zainteresował cię ten wpis? Sprawdź inne!