BARTOSZ HADAŁA

"Jestem chłopakiem ze Stalowej Woli i ambasadorem miasta jestem od zawsze." - powiedział Bartosz Hadała odbierając tytuł "Ambasadora Stalowej Woli" 12 maja 2010 roku. Jest też pianistą jazzowym, kompozytorem, aranżerem, autorem muzyki i tekstów pisanych w duchu chrześcijańskim. 

Urodził się w 1977 roku w Stalowej Woli. Muzyką zainteresował się w wieku sześciu lat, kiedy to w domu rodzinnym słuchał dixielandowej kolekcji płyt swojego ojca Janusza Hadały - muzyka i pedagoga.  Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Ignacego Paderewskiego w Stalowej Woli, która dała mu silne podstawy do robienia kariery w wielkim świecie. Mając szesnaście lat został najmłodszym finalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Mieczysława Kosza w Kaliszu. W wieku osiemnastu lat otrzymał stypendium słynnego Berklee College of Music w Bostonie w Stanach Zjednoczonych. W roku 1996 został stypendystą Fundacji Kultury. W latach 1996-1998 warsztat pianistyczny doskonalił pod okiem profesora Anatolija Kardaszewa w Odessie na Ukrainie. W roku 1998 otrzymał stypendium do Western Michigan University w Stanach Zjednoczonych, które ukończył w 2003 roku.
Choć do Stalowej Woli wraca chętnie, to mieszka i koncertuje głównie w Stanach Zjednoczonych, m.in. w kultowych salach The Blue Note czy Metropolitan Room. Został nagrodzony przez czasopismo "Down Beat". Gra z muzykami absolutnej czołówki amerykańskiej sceny jazzowej.
Swoją autorską płytę "The Runner Up" nagrał z trębaczem Randy'm Breckerem, perkusistą Antonio Sanchezem oraz Dave'em Andersonem.

To w Stalowej Woli stawiał pierwsze muzyczne kroki, tu są jego pierwsi nauczyciele gry na fortepianie i rodzina. Podczas uroczystości nadania tytułu ambasadora powiedział: "Bardzo chętnie przyjmę zobowiązanie przyznawania się do Stalowej Woli zawsze i wszędzie."