IZABELA SOWA

Izabela Sowa to znana i jedna z najbardziej poczytnych pisarek w Polsce. Urodziła się w 1969 roku, ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli i psychologię z tytułem doktorskim na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Na stałe mieszka w Krakowie, jest autorką literatury kobiecej. Przedstawia zwyczajne życie ludzi, ich problemy i współczesny świat. Swoje artykuły publikuje w stalowowolskiej „Sztafecie” i w rzeszowskich „Nowinach”. Porusza tam tematy psychologiczne i wychowawcze.

W swoich publikacjach fabułę osadza w rodzinnych stronach – Stalowej Woli, Rozwadowie i Nisku. Przykładem może być „Blanka”, gdzie tytułowa bohaterka uczy się w dobrym miejskim liceum. Można tutaj znaleźć analogię do liceum, gdzie uczęszczała sama autorka książki.

Izabela Sowa jest szczera i otwarta. Tytuł „Ambasadora Stalowej Woli” otrzymała 1 kwietnia 2009 roku podczas wieczoru autorskiego w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.

Do jej publikacji należą między innymi: „Smak świeżych malin”, „Cierpkość wiśni”, „Herbatniki z jagodami”, „Zielone jabłuszko”, „Ścianka działowa”, „Opowiadania szkolne”, „Opowieść wigilijna”, „10 minut od centrum”, „Nie pytaj o Polskę”, „Wszystkie dni lata”, „Świat szeroko zamknięty”, „Agrafka”, „Wbrew naturze”, „Części intymne”, „Blanka”, „Azyl”, „Powrót”, „Tymczasem”, „Podróż poślubna”.