KONRAD MASTYŁO

Konrad Mastyło jest pianistą, organistą i kompozytorem. Urodził się 11 lutego 1960 roku w Stalowej Woli. Muzyką organową zainteresował się będąc ministrantem w kościele św. Floriana. Następnie ukończył Liceum Ogólnokształcące imienia Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Muzycznej. Od wielu lat pracuje jako organista i pianista.

Sławę i wierną publiczność przyniosły mu występy w krakowskim kabarecie „Piwnica pod Baranami”. Był członkiem zespołu „Anawa” i współpracował z Markiem Grechutą. Obecnie współdziała z Jackiem Wójcickim, Beatą Rybotycką, Elżbietą Towarnicką i Anną Szałapak.

Prowadzi działalność pedagogiczną w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie i nagrywa muzykę do filmów np.: „Dekalog”, „Podwójne życie Weroniki”, „Trzy kolory” Krzysztofa Kieślowskiego; „Europa, Europa” Agnieszki Holland. Muzykę w jego wykonaniu można usłyszeć w: „Pornografia”, „Wszyscy święci w święta polskie”, „Twarze i maski”, „Elisa”, „When a man loves a woman”, „Mouvementus du desir”, „Trois couleurs bleu”, „Damage”.

Należy do grona najlepszych polskich pianistów. Do Stalowej Woli wraca i włącza się w jej życie kulturalne. Jego muzykę można było usłyszeć podczas Festiwalu Muzyki Organowej w Klasztorze Ojców Kapucynów, z okazji obchodów 60 rocznicy nadania praw miejskich Stalowej Woli czy na Noworocznym Koncercie Dobroczynnym na rzecz dzieci z Domu Dziecka „Ochronka” w Miejskim Domu Kultury.

Tytułem „Ambasadora Stalowej Woli” został uhonorowany 16 października 2009 roku podczas swojego benefisu za dorobek zawodowy osiągnięty dzięki osobistemu talentowi, silnej woli i stalowemu charakterowi. Nagrodę wręczył Marek Gruchota – dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli oraz pomysłodawca idei ambasadorów miasta.