MACIEJ ZAKOŚCIELNY

O Stalowej Woli mówi tak:

"Najbardziej brakuje mi czasu, koncentracji, która pomagała robić rzeczy, które robiłem. To, że czas tutaj płynie wolniej, można się koncentrować na jakimś działaniu. Nie trzeba się wpatrywać w zewnętrzne opakowanie, tylko w to, co sobą reprezentujemy. I właśnie skupiając się na tym wnętrzu, można iść do przodu, można się rozwijać."

Urodził się 7 maja 1980 roku w Stalowej Woli i to tu rozwijał swoje talenty. Śpiewał, tańczył, grał, zdobywał nagrody w licznych konkursach artystycznych. Trenował balet i karate. Ukończył Państwową Szkołę muzyczną im. I. J. Paderewskiego I-go i II-go stopnia w klasie skrzypiec, gra też na fortepianie i bębnach afrykańskich. Zawsze pociągało go bycie na scenie i postanowił, że zostanie aktorem.  Udzielał się w Towarzystwie Muzycznym "Pod Papugami" w Klubie Emka, gdzie mdz.in. grał na skrzypcach z Modestem Rucińskim w zespole szantowym "Wielka kompromitacja". Jest absolwentem Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Stalowej Woli i Akademii Teatralnej w Warszawie. Na łódzkim Festiwalu Szkół Teatralnych w 2004 roku otrzymał nagrodę za ruch sceniczny i ekspresję. 

Dziś można go oglądać na deskach wielu teatrów stolicy oraz na ekranie kinowym. Jako utalentowany muzyk chętnie wchodzi w różne projekty muzyczne, musicalowe, jazzowe.

Odbierając tytuł Ambasadora Stalowej Woli 12 marca 2011 roku wystąpił w MDK wraz z Carmen Moreno i Anną Serafińską w spektaklu muzycznym w reżyserii Zbigniewa Dzięgiela "Śpiewając Jazz".