ORANGE THE JUICE

Zespół pochodzący ze Stalowej Woli. Swoje pierwsze demo nagrał w 2003 roku w sali Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Niestety utwór ten nigdy nie ujrzał światła dziennego. W skład zespołu wchodzą: założyciel Dawid Lewandowski – gitarzysta, Konrad Zawadzki – wokalista, Jan Kiedrzyński – perkusista, Mariusz Godzina – saksofonista oraz Marcin Jadach odpowiedzialny za bas i kontrabas i Marcin A. Steczkowski grający na klawiszach i trąbce.
Debiutowa płyta zespołu „You name it” powstała w 2008 roku dzięki oficynie Ars Mundi. Płyta powstała pod okiem Szymona Czecha w Olsztynie odpowiedzialnego za miks i mastering. Oprawę graficzną zrealizowało gdańskie TOFU Studio. W tym samym roku zespół otrzymał stalowowolską „Gałązkę sosny”.

W 2009 roku zespół reprezentował Polskę w Austrii na festiwalu „A Dozen of Europe”, który przybliża muzykę wykonawców z Europy Wschodniej. Orange the Juice wystąpił też na 21. niemieckim festiwalu „Zappanale”. 20 lipca 2009 roku zespół otrzymał tytuł „Ambasadora Stalowej Woli”.

W 2011 roku odbyła się premiera EPki powstałej przy wsparciu rodzinnego miasta muzyków. Zawierałą ona remiksy utworu „Romanian Beach”. Za końcowy miks i mastering odpowiedzialny był Piotr „Falko” Rychlec, a okładkę przygotowało tak jak w poprzedniej płycie TOFU Studio z Gdańska. Płyta była dostępna w bezpłatnej wersji cyfrowej.
Kolejna płyta „The Messiah is Back” została wydana w 2014 roku. Za miks odpowiadał Marcin A. Steczkowski, a mastering przejął Piotr „Falko” Rychlec. Do nagrań zespół zaprosił też Chór Chłopięcy CANTUS, Erwina Żebro, Idę Zalewską i Macieja Obarę. W tym samym dniu na rynku ukazało się nagranie z koncertu „The Drug of Choice” wydane w formie tradycyjnego CD oraz koncertowego DVD.

Orange the Juice nagrało muzykę do horroru Roberta Wiene „Gabinet Doktora Caligari”. Na te potrzebę grupa przyjęła nazwę MINIMATIKON.

Zespół jest laureatem kilku pierwszych nagród na festiwalach takich jak: „Rock Blok w Bok” w Bolesławcu, kultury niezależnej „Alternatywy” w Kielcach, „Generation 2004” w Koszalinie, „Mayday Rock Festiwal” w Głogowie, „Rockowania 2004” w Mławie, „Rock Highway 2007” w Proszówkach. Panowie zostali też finalistami 4tej edycji Konkursu „Demolka 94” i „Młode Wilki 2006” w Warszawie.